Здрав калоричен доручек

Здрав калоричен доручек

Подгответе здрав калоричен доручек кој ќе ви даде енергија за цел ден.

Состојки:

  • 1 парче интегрален леб
  • 1 поширано јајце
  • 1/2 авокадо
  • 1 лажица свежо исцедена лимета или лимон
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Тотстирајте леб. Изгмечете половина авокадо со вилушка, измешајте со сок од лимон, додајте сол и бибер.

     

  2. Премачкајте го тостот со авокадо, а преку ставете поширано јајце.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text