Едно јаболко на ден – Нема да посетите доктор повеќе

Едно јаболко на ден – Нема да посетите доктор повеќе

Јаболкото е чудотворно овошје кое ако го внесуваме барем еднаш на ден, нема да посетиме лекар повеќе.
Намалува ризик од дијабетес, со тоа што едно јаболко во просек има 5 грама влакна, а тие го регулираат шеќерот.
намалува и ризик од шлог, кардиоваскуларни болести и срцев удар.
Го чисти телото, прави детоксикација и помага да слабееме.
Ги штити и забите и нивното здравје.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?