Брза ледена торта – Десерт од 3 состојки

Брза ледена торта – Десерт од 3 состојки

Направете вкусен десерт.

Состојки:

  • 150 гр. чајни колачи
  • 2 лажици растопен маргарин
  • 1-2 кг. сладолед

Подготовка:

  1. Се ставаат во блендер чајните колачи.
  2. Се мешаат со стопениот маргарин.
  3. Се става оваа смеса и убаво се притиска во калап кој треба да биде намастен.
  4. Нека се стегне кратко подлогата во ладилник.
  5. Горе ставете од вашиот омилен сладолед.
  6. Ставете ја смесата во ладилник неколку часа.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко