Без многу труд ќе добиете совршена Велигденска декорација (Видео)

Без многу труд ќе добиете совршена Велигденска декорација (Видео)

Ако сакате шарени јајца за вашата Велигденска трпеза, подгответе ги по овој метод. Не е комплицирано, а резултатот е магичен!

Состојки:

  • 10-15 јајца
  • боја за јајца – црвена, сина, зелена и виолетова – по 2 од сите
  • околу 1 чаша алкохолен оцет
  • лимена цедилка со дупчиња

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство