Како да сте во ресторан: Деликатесен сос за тестенини со домати и сирење

Како да сте во ресторан: Деликатесен сос за тестенини со домати и сирење

Направете вкусен сос со домати и сирење.

Состојки:

  • 1 конзерва домати(пелат)
  • 50 гр. сирење
  • 1 чешне лук
  • 150 мл. вода
  • 1 лажиче сол
  • 1 лажица маслиново масло
  • малку босилек

Се става се во блендер или нутри практик.
Се блендира да се соедини, се става потоа на оган 5-10 минути и се служи врз тестенини.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?