Оброк салата со црвен грав и црвен кромид

Оброк салата со црвен грав и црвен кромид

Направете оброк салата со црвен грав.

Состојки:

  • 1 конзерва црвен грав
  • 1/2 главици црвен кромид
  • 1 рака маслинки
  • 1 црвена пиперка
  • сол, бибер и оцет

Се цеди гравот и се става во чинија со сечена пиперка, сечен кромид, сечени маслинки, сол, бибер и оцет.
Се меша и служи.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории