Боза – Еликсир во шише за доилки, деца и спортисти

Боза – Еликсир во шише за доилки, деца и спортисти

Бозата е вкусен напиток кој навистина помага за многу проблеми.
Бозата е природен напиток кој се добива со ферментација на пченка или пченично брашно и позната е по специфичниот киселкаст вкус, густината и бојата.
Има многу витамини од групата Б во себе, има и витамини А.
Се препорачува на спортисти, доилки, и деца.
Ефикасна е и за мамурлак, а дава енергија на исцрпеното тело.
Помага и при покачена температура.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории