Здрав, вкусен и диетален појадок – Вкусен оброк без да накачиме килограми

Здрав, вкусен и диетален појадок – Вкусен оброк без да накачиме килограми

Направете вкусен појадок кој е здрав, диетален и заситува.

Состојки:

  • 40 гр. овесни снегулки (3 полни лажици)
  • 3 исечени урми
  • 10 гр. ореви
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 лажица семки од тиква
  • 1 лажица сончогледови семки
  • 1/2 банана на кругови
  • 30 гр. малини или боровинки

Се става се во чинија и се јаде.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории