Посна и вкусна: Салата со маслинки

Посна и вкусна: Салата со маслинки

Направете вкусна и посна салата.

Состојки:

  • 500 гр. тестенини
  • 1 конзерва туна
  • 250 гр. кашкавал растителен
  • 250 гр. маслинки

Се варат тестенините, се цедат се ставаат во сад со туната, сечените маслинки и кашкавал, се заедно се меша и се јаде.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?