Без готвење и печење: Едноставна подготовка на 2 ролати со пишкоти и овошје

Без готвење и печење: Едноставна подготовка на 2 ролати со пишкоти и овошје

Брза и едноставна подготовка, фантастичен вкус.

Состојки за прв ролат:

 • 1 пудинг со вкус на ванила (без готвење 60 гр)
 • 250 мл млеко за пудинг
 • 200 мл слатка павлака
 • 300 гр јагоди или друго овошје по желба
 • 2 пакувања – 28 парчиња пишкоти
 • 200-250 мл млеко за потопување на пишкотите

Состојки за втор ролат:

 • 200 гр крем сирење
 • 100 гр шеќер во прав
 • 200 мл слатка павлака
 • малку врела вода
 • 2+1 лажичка нескафе
 • 150 мл млеко
 • 2 пакувања – 28 парчиња пишкоти

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: