Ароматично масло со босилек – Дава посебен вкус на јадењата а се прави лесно

Ароматично масло со босилек – Дава посебен вкус на јадењата а се прави лесно

Ако сакате да дадете посебна арома на јадењата, направете масло од босилек, кој е здрава, ароматична и корисна намирница.
Ставете листови босилек во маслиново масло и оставете ги внатре.
Користете го за црвено и бело месо, салати или песто сос.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?