Вкусен сос со многу зачини

Вкусен сос со многу зачини

Направете вкусен сос.

Состојки:

  • 1 шолја масло
  • 2 лажици брашно
  • 2 чешни лук
  • 250 мл. млеко
  • малку сол
  • зачини по желба(бибер, оригано, копар…)

Се загрева масло, се става сечен лук, брашно, млеко и сол и се меша се брзо.
Се ставаат и зачини по желба.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории