Микс салата полна витамини

Микс салата полна витамини

Направете вкусна салата со пиперки, домати, плечна, краставица, кашкавал, масло и оцет.
Се сече се, се цеди пченката и се додава, се става оцет, масло и зачини.
Можете од секоја намирница да ставите по едно парче или повеќе, во зависност од тоа колку членови ќе јадете.
Се меша..

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории