Изедете лажица пред спиење – Нема да се разбудите, ќе спиете како бебе

Изедете лажица пред спиење – Нема да се разбудите, ќе спиете како бебе

Ако имате и вие проблем со спиењето, тешко заспивате, или пак се будите во текот на ноќта, тогаш употребете мал трик од кујната.
Се што ви треба за да ве опушти е лажиче мед пред спиење.
Има состојки кои помагаат телото да се опушти и со тоа помага за спиење и мирен сон.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории