Смеса за цвеќињата на почеток на пролетта – Ќе бидат отпорни на инсекти

Смеса за цвеќињата на почеток на пролетта – Ќе бидат отпорни на инсекти

На почетокот на пролетта, залијте ги вашите цвеќиња со оваа смеса која помага тие да цветаат без мака и да бидат отпорни на инсекти и штетници.
На 10 грама квасец ставете 1 лажиче шеќер и 1 литар вода.
Се остава да зоврие смесата, па се лади целосно.
Се става во земјата и билките потоа цветаат во текот на целата година. 

Прочитај поврзани рецепти:

Супер брзи овошни тортиљи

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Домашен леб со маслинки

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Посно пире од зеленчук

За сите гурмани – Палачинки кватро салами