Кафе со ѓумбир – Најздрав начин да се почне денот

Кафе со ѓумбир – Најздрав начин да се почне денот

Почнете го денот на најздрав начин на кој можете, со ѓумбир.
Тандемот кафе и ѓумбир не штити од воспаленија, слободни радикали, и има многу антиоксиданси.
Се става прстофат мелен ѓумбир, во свареното кафе.
Се пие наутро и телото се активира и е здраво.Прочитај поврзани рецепти:

Супер брзи овошни тортиљи

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Домашен леб со маслинки

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Посно пире од зеленчук

За сите гурмани – Палачинки кватро салами