Јаболката лекува се – Сок за главоболки и несоница

Јаболката лекува се – Сок за главоболки и несоница

Не постои нешто што моќните јаболки не можат да го излечат.
Ако патите од чести главоболки, несоница и силно кивање, треба да пиете свежо цеден јаболков сок три до четири дена, пред и после пладне.
Во сокот можже да си додадете и шеќер. 

Прочитај поврзани рецепти:

Супер брзи овошни тортиљи

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Домашен леб со маслинки

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Посно пире од зеленчук

За сите гурмани – Палачинки кватро салами