Почнете го денот здраво – Смути со ѓумбир, додавајте го секогаш

Почнете го денот здраво – Смути со ѓумбир, додавајте го секогаш

За здраво тело, здрави денови, и да се заштитите од секакви инфекции и настинки, почнувајте го денот со смути, во кое сте додале ѓумбир.
Ѓумбирот е исклучително зрава намирница со која треба да се почнува денот, а во комбинација со витамините од смути е уште појака.
Одлична комбинација е со зелено јаболко, нане, банана и целер.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории