Француски тост за вкусен доручек

Француски тост за вкусен доручек

Едноставен и вкусен доручек.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 1/2 лажичка цимет
  • 1/4 шолја млеко
  • 4 парчиња леб

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, ванила и цимет во еден сад. Измешајте млеко. Потопете парче леб во смесата од двете страни да впие.

     

  2. Ставете на тава со загреано масло и испечете рамномерно.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text