Искоренете го холестеролот – Намирници кои го намалуваат

Искоренете го холестеролот – Намирници кои го намалуваат

Холестеролот е голем непријател на телото, а може да го искорениме со правилна исхрана.
Потребно е да јадеме јаткасти плодови, грав, итарки и риба.
Исто така, обичното масло заменете го со маслиново масло.
Јадете многу овошје и зеленчук.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории