Вкусен, диетален и делува како апче – Лососот намалува огромна болка, јадете го при овој проблем

Вкусен, диетален и делува како апче – Лососот намалува огромна болка, јадете го при овој проблем

Не само што е вкусен, здрав и полн протеини, лососот е преполн и омега три масни киселини и помага за многу болести.
Помага за артритис, ги намалува болките особено во пределот на вратот и грбот.
Тој ја уништува болката и ја смирува како ибупрофен, покажале студиите.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории