Чоколадни принцези – Брзи бомбици

Чоколадни принцези – Брзи бомбици

Направете вкусни чоколадни бомбици.

Состојки:

  • 200 гр. шеќер во прав
  • 200 гр. крупно сечени ореви
  • 200 гр. растопено чоколадо
  • вода

Подготовка:

  1. Се топи чоколадото со малку вода.
  2. Се додава шеќер во прав и ореви.
  3. Се меша се заедно и се прават бомбици.
  4. Се редат на подмачкан плех и се ладат.
  5. Се преливаат со чоколадо потоа, па пак кратко се ладат.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории