Здравје во чаша: Смути со капини

Здравје во чаша: Смути со капини

Направете  мути со капини.

Состојки:

  • 1 банана
  • 30 капини
  • 1 лажица мед
  • 200 мл млеко
  • 2 интегрални бисквити

Се лупи и сече бананата, се додаваат капини со мед и изронети бисквити и се става млеко па се мати во блендер. Се става во шолји.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории