Кокос колачиња за 20 минути – Два големи плеха од само 3 состојки

Кокос колачиња за 20 минути – Два големи плеха од само 3 состојки

Направете кокос колачиња.

Состојки:

  • 4 белки
  • 3 шолји кокос
  • 1/2 шолји шеќер или стевија

Подготовка:

  1. Се загрева рерна на 180 степени и се става хартија за печење во два плеха.
  2. Се матат белките со миксер додека станат цврсти.
  3. Се додава шеќер или стевија и се мати да се соединат, па се гаси миксерот, се додава кокосот и се мати со лажица.
  4. Се вадат облици со лаица на хартијата и се печат 20 минути.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории