Чоколадна фантазија: Подгответе го овој едноставен колач по оригинален рецепт

Чоколадна фантазија: Подгответе го овој едноставен колач по оригинален рецепт

Само соединете ги состојките и испечете, толку едноставно!

Состојки:

 • 2 јајца
 • 120 гр брашно
 • 1 прашок за печиво
 • 3 лажици какао
 • 200 гр кисело млеко
 • 1 лажичка цимет
 • 1 кесичка инстант кафе по желба
 • 100-150 гр шеќер
 • 50 мл маслиново масло
 • 50 гр суво грозје
 • 100 гр чоколадо и 1 лажица масло за прелив

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте