Доручек кој ќе ве освои: Отсега само вака ќе подготвувате јајца

Доручек кој ќе ве освои: Отсега само вака ќе подготвувате јајца

Јајца и ориз подготвени на овој начин се сјаен ручек за одличен почеток на денот.

Состојки:

  • 1 шолја ориз
  • 3 јајца
  • 2-3 струка млад кромид
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте