Здрави бомбици

Здрави бомбици

Вкусни и здрави бомбици за сечиј вкус.

Состојки:

  • 40 гр. индиски ореви
  • 10 урми
  • 40 гр. кокос
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажиче ванила екстракт

Подготовка:

  1. Се блендираат индиските ореви.
  2. Се додаваат урми без семк,а 20 гр. кокос, кокосово масло. лажица вода и ванила.
  3. Се блендира заедно.
  4. Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки