Woman lying on sofa looking sick in the living room; Shutterstock ID 119446654; PO: today.com

Намалува менструални болки – Намирница која делува како апче

Ѓумбирот е навистина чудесен корен.
Со негова помош се спречуваат воспаленија и инфекции во телото, одличен е за борба со мачнини, па трудниците го пијат на празен стомак.
Исто така, делува како ибупрофен и намалува менструални болки, што е супер вест за жените.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки