Вкусен киселкаст прелив за салата – Совршен со зелка, цвекло и моркови

Вкусен киселкаст прелив за салата – Совршен со зелка, цвекло и моркови

Направете вкусен прелив за салата, одговара со зелка, црвена зелка, цвекло и моркови.

Состојки:

  • 1/4 шолји маслиново масло
  • 1/4 шолји јаболков оцет
  • 1 лажиче мед
  • 1 лажиче сенф
  • 1/2 лажички сол
  • бибер

Се меша се заедно и се става во салата.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки