Чоколадни топчиња од 4 состојки готови за 9 минути – брзи и неодоливи

Чоколадни топчиња од 4 состојки готови за 9 минути – брзи и неодоливи

Брзо се прават, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 350 гр чоколаден крем
  • 70 гр брашно
  • 2 јајца
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 180 степени и подгответе поголем плех кој треба да го обложите со хартија за печење.
  2. Во вангла измешајте крем, брашно и јајца, да добиете глатка смеса. Со лажица вадете парчиња и обликувајте топчиња, па редете ги во плех.
  3. Врвовите на топчињата посипете ги со малку сол и печете во рерна 7 до 9 минути.

Уживајте!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство