Сув чоколаден колач – Ви требаат само 3 состојки

Сув чоколаден колач – Ви требаат само 3 состојки

Ви требаат само три состојки за супер десерт.

Состојки:

  • 2 лажици брашно
  • 300 гр. чоколадо
  • 4 јајца

Подготовка:

  1. Се матат со миксер 4 јајца.
  2. Се додаваат 2 лажици брашно.
  3. Се топи чоколадото и се додава.
  4. Се добро се меша, се става во плех и се пече на 180 степени 20 минути.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки