Ќе бегаат и комарците и мувите и осите – Ја фрламе а оваа намирница помага

Ќе бегаат и комарците и мувите и осите – Ја фрламе а оваа намирница помага

Како што доаѓа потоплото време, така доаѓаат и инсектите.
Ако сакате да ги избркате, комарците, мувите, осите, пчелите и сите други инсекти, се што ви треба е кора од портокал.
Па така, наместо да ја фрлите, ставете ја кората од портокал каде што седите, за да бегаат инсектите.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула