Секое тесто премачкајте го со ова пред печење – Ќе биде како памук

Секое тесто премачкајте го со ова пред печење – Ќе биде како памук

Ако сакате тестото кое го правите да е вкусно, се што ви треба е мал трик.
Тестото за било кој деликатес, погача, кифли…премачкајте го со растопен путер горе.
Кога правите посен леб или пецива, ставете мали парчиња посен маргарин горе.
Тестото ќе биде меко и супер на вкус.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула