Нејзиното величество копривата – Што се лекува оваа билка

Нејзиното величество копривата – Што се лекува оваа билка

Копривата е моќна билка, која навистина помага за многу здравствени проблеми.
Таа е диуретик, помага против воспаленија, како и при хемороиди.
намалува ниво на шеќер во крвта, се препорачува и на дијабетичарите.
Се поканува и на оние кои патат од анемија.
Пoмага и против првут, помага за здрава кожа, и лечи кожни проблеми.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула