Брз деликатес: Густ сос со бибер

Брз деликатес: Густ сос со бибер

Направете вкусен сос со бибер.

Состојки:

  • 75 гр. маргарин
  • 2 лажици брашно
  • 1 лажиче бибер мелен
  • 4 лажици кисела павлака
  • 1 јајце
  • зачини по вкус

Подготовка:

  1. Се пржи маргаринот со брашно, па се става малку топла вода.
  2. Се меша во чинија киселата павлака со јајце, па се става во маргаринот.
  3. Се става бибер и зачини.
  4. Се крчка кратко.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула