Вкусен сос со авокадо – За кришка леб, крекери и чипс

Вкусен сос со авокадо – За кришка леб, крекери и чипс

Направете вкусен сос од авокадо, кој е многу здрав.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 3 лажици лимонов сок
  • 100 гр. посно сирење
  • прстофат бибер

Се лупи и чисти авокадото. Се става лимон, се става заедно со сирењето и бибер во блендер. Супер е со чипс, за на леб и крекери.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула