Калоричен доручек со кој се слабее

Калоричен доручек со кој се слабее

Калоричен доручек, кој ќе ви даде енергија за цел ден, а притоа ќе ослабнете.

Состојки:

  • 1 парче интегрален леб
  • 1 поширано јајце
  • 1/2 авокадо
  • 1 лажица свежо исцеден сок од лимон
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Тостирајте го лебот. Изгмечете половина авокадо со вилушка, измешајте со сок од лимон, додајте сол и бибер по желба.

     

  2. Премачкајте го лебот со авокадо, а преку ставете поширано јајце.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text