Нутела суфле – Се прави со две состојки

Нутела суфле – Се прави со две состојки

Направете вкусно суфле со Нутела.
Ви требаат две јајца, и пола шолја Нутела.
Се загрева рерна на 190 степени, се двојат белките од жолчките во меѓувреме.
Се мешаат жолчките со Нутела, се мешаат убаво да се соединат.
Се мешаат белките убаво со миксер, па се мешаат смесите.
Се става смесата во сад за печење и се пече 15 минути.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки