Само една шолја го намалува притисокот – Чај кој се бори со мигрена

Само една шолја го намалува притисокот – Чај кој се бори со мигрена

Ако мака мачите со висок притисок, кој ви создава главоболка, решението е во шолја чај.
Земете чај од хибискус кој се бори со мигрената, постојаните проблеми и главоболки.
Тој е природен и благ диуретик богат со антиоксиданси во себе.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки