Инсектите нема да ги уништуваат цвеќињата – Супер трик за прекрасна тераса и двор

Инсектите нема да ги уништуваат цвеќињата – Супер трик за прекрасна тераса и двор

СИте жени сакаат цвеќиња особено во дворот или на тераса, а обично и ги добиваат за 8 Март.
Ако сакате инсектите да бегаат од цвеќињата и тие долго да ви траат, се што ви треба е талог од кафе.Талогот делува како пестицид и помага. Ставете малку во земјата каде ви се билките и веќе нема да видите инсект на нив, па така нема да имате мака, нервози и растенијата да ви венеат и да бидат уништени од бубачки.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула