Три начини да отворите тегла – Нема веќе мака дури и ако е многу стегната

Три начини да отворите тегла – Нема веќе мака дури и ако е многу стегната

Ако сакате да отворите тегла, но цврсто е затворена, има мал трик како да си помогнете.
Употребете сува крпа. Таа е добар помошник за цврсто затворените тегли.
Искористете и кујнски ракавици, или ставете ја теглата во топла вода.
Едносавно оставете ја во садопер и нека тече топла вода по неа.
Теглата ќе се отвори по неколку минути без проблем.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула