Масло од диво оригано – Го штити телото од инфекции

Масло од диво оригано – Го штити телото од инфекции

Маслото од диво оригано е многу здраво и корисно за телото. Има киселина која има силно антибактериско дејство, има витамин Е и помага да се избори телото со инфекции.
Помага за астма, бронхитис, за алергии на телото.
Добар сојузник е на активните лица, помага да се ослободите од болки во коски и мускули.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула