Топи масни наслаги на стомакот – Ослабете со вкусен напиток на база на вода

Топи масни наслаги на стомакот – Ослабете со вкусен напиток на база на вода

Направете си напиток за слабеење кој топи килограми и масни наслаги особено кај стомакот.
Ви требаат осум шолји вода, една краставица, лимон, 12 листови мента и лажица ѓумбир во прав.
Се сечат состојките, краставицата и лимонот на кругови и се ставаат во водата.Се става ѓумбирот во прав и листовите мента.
Се оставаат навечер во ладилник.
Следниот ден се пие овој пијалок, а за следниот ден се прави нов. Поентата е да испиете 2 литри вода за да бидете хидрирани.
Ѓумбирот смирува, спречува мачнини и има противвоспалителни дејства.
Ментолот и лимонот ја тргаат надуеноста и болката во желудник.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула