Вратете го сјајот на лажиците – Вака пак ќе блеснат како тазе купени

Вратете го сјајот на лажиците – Вака пак ќе блеснат како тазе купени

Ако долго ги користите важите лажици, има начин како да им го вратите сјајот.
Имено, ставете ги во сад со врела вода, оставете ги кратко, па оставете ги да се исушат сами, по можност на сонце.
Ќе си го вратат сјајот.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула