Замена за бело брашно – Имаат супер вкус, а со нив се прават деликатеси

Замена за бело брашно – Имаат супер вкус, а со нив се прават деликатеси

Многу луѓе не знаат дека денеска белото брашно има замена и тоа не само една, туку повеќе, а воедно истите се вкусни.
Пченкарното брашно е многу блиску до белото, нема глутен и супер е за деликатеси.
Иако можеби е едно од најмалку познатите, брашното од леблебија е исто така замена за белото брашно, и идеално е и за тестенини.
Кокосовото брашно, брашно од спелта и бадемовото брашно се исто така совршена замена.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула