За срцето, ако сте анемични и за имунитет – Една од најздравите намирници

За срцето, ако сте анемични и за имунитет – Една од најздравите намирници

Кромидот е многу здрава намирница, има големи и многубројни здравствени придобивки од него, а најдобро е да се јаде сиров, за да ги внесеме сите витамини во целост.
Се препорачува редовно во исхраната, помага со својот витамин Ц, Б6, влакна, минерали како калиум, манган, како и фолна киселина.
ПОмага за здрави ткива и коски во телото.
Помага за дигестивниот тракт да работи правилно и добро, одличен е за цревата, како и во случај на затвор.
Делува добро и на срцето и спречува срцеви заболувања, се препорачува за сите видови срцеви болести.
Намалува ризик од многу болести, го јакне телото, помага за имунитет и помага на оние кои патат од анемија.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула