Природен чистач на крвните садови – Зеленчук кој спречува срцев удар

Природен чистач на крвните садови – Зеленчук кој спречува срцев удар

Вкусен и здрав зеленчук кој ги листи крвните садови и помага да го зачуваме здравјето на срцето.
Тиквичките се богати со витамин Ц, магнезиум, калиум и фолна киселина.
Поволно делуваат на срцето, здравјето на цел кардиоваскуларен систем и спречуваат срцев удар.
Калиумот го регулира притисокот, а воедно тиквичките се природен чистач на крвните садови.
Витаминот Ц не штити од вируси и намалува ризик од артеросклероза.
Фолната киселина ги штити цревата и ги исфрла токсините.
Нека ви бидат често на менито.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула