Денот нека ви почнува вака – Една шолја решава големи здравствени проблеми

Денот нека ви почнува вака – Една шолја решава големи здравствени проблеми

Денот секогаш треба да ви почнува со медена вода.
Потребно ви е шолја млака вода со лажиче мед. Со тоа се добива 30 постотен растворен мед кој е идентичен како крвната плазма.
Оваа вода го зајакнува имунитетот, се користи за лекување вируси и настинки, како и бронхитис.
Помага и за прочистување на телото.
Се бори со бакетрии и вируси.
Ги чисти и паразитите во телото.
Ја храни и кожата, ја штити и прави здрава и сјајна.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула