Брз десерт за ненадејни гости – Банани, шлаг и кокос

Брз десерт за ненадејни гости – Банани, шлаг и кокос

Вкусен и лесен бел десерт со спој на два супер вкуса, банана и кокос.
Ви требаат банани, слатка павлака и кокос.
Се мати павлаката и се премачкуваат бананите, па се валкаат во кокос.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула