Спречуваат срцев удар, хипертензија и висок притисок – Една намирница може се

Спречуваат срцев удар, хипертензија и висок притисок – Една намирница може се

Ако сакате да спречите срцев удар, хипертензија, висок притисок и други проблеми поврзани со срцето, ви треба најздравата намирница на светот – урмите.
Урмите, и тоа само неколку на ден, помагаат со своите минерали, витамини и сите здрави компоненти.
Го јакнат срцето, спречуваат удар и кардиоваскуларни болесит.
Се борат и со хипертензија и висок притисок.
Го јакнат и нашиот имунтет.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула